Menüler

Sulama Birlikleri Toplantıları Başladı…

04.04.2018     Yöremizde sıcaklıkların yüksek seyretmesi, yağışların yeterli düşmemesi nedeniyle Bölge Müdürlüğümüz görev alanındaki sulama birliklerinin, meclislerinin bilgilendirilmesi amacıyla meclis genel kurulların toplanması erken tarihlerde yapılması planlanmıştır.

     Bu kapsamda, 2018 yılı ilk Gönen Ovası Sulama Birliği Meclis Olağan Genel Kurulu 02 Nisan 2018 tarihinde S.S. Gönen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılmıştır.

     Meclis Genel Kurul toplantısında Gönen Ovası Sulama Birliğinin 2018 yılında yapacağı çalışmalar, geçen yılın faaliyet raporu, kesin hesabı, denetleme kurulu raporları görüşülmüştür. Dilek ve temennilerde Birlik Başkanı Bülent CAN Sulama Birlikleri Kanunundaki Değişiklik tasarısı çalışmaları hakkında ve Gönen Projesinde uygulamada su yetersizliği çekilmemesi için planlamadaki ve gerçekleşen bitki deseni ile ilgili bilgileri meclis ile paylaşarak su tasarrufuna dikkat çekmiştir.

     DSİ 25. Bölge Müdürlüğü’ nden toplantıya katılan İşletme ve Bakım Şube Müdürü Mehmet SAĞAY, DSİ tarafından inşa edilerek işletmeye açılan sulama tesislerinin devir sürecinde geçirilen merhaleleri, sulama birliklerinde ulaşılan başarıda DSİ + Sulama Birlikleri + Çiftçi işbirliğinin önemli olduğu, yeni sulama sezonunda kazasız, afetsiz ve bol bereketli bir yıl geçirilmesi temenni edilmiştir.