Menüler

Sulama Birlikleri Toplantısı, DSİ 25. Bölge Müdürlüğünde Yapıldı…

27.04.2018     “6172 sayılı Sulama Birlikleri Kanunu”’ndaki yasal düzenlemeler sonrasında sulama birliklerini ilgilendiren hususlarda Birlik Müdürleri ve Birlik Saymanlarının bilgilendirilmesi ve içerisinde bulunduğumuz sulama sezonuna ilişkin istişarelerde bulunmak maksadıyla 24.04.2018 Salı günü saat 14:00'da DSİ Genel Müdürlüğünden canlı video konferans toplantısı yapıldı.

     Toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ali Rıza DİNİZ, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mevlut AYDIN, İşletme ve Bakım Daire Başkanı Sayın Dr. Mehmet Uğur YILDIRIM' ın iştirakleri ile sulama birliklerinin geçmişten günümüze kadar geçirdiği safhalar, yaşanan sıkıntılar, başarılı çalışmalar, yasal düzenleme sonrası yapılması gerekenler hususunda aydınlatıcı açıklamalar yapıldı.

     Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya DSİ 25. Bölge Müdürü Rahmi ŞAHİN, Bölge Müdür Yardımcısı Muharrem ÇAĞLANCI, İşletme ve Bakım Şube Müdürü Mehmet SAĞAY, Sulama Birliklerinin Birlik Müdürleri ve saymanları katıldı.

     Bölge Müdürü Rahmi ŞAHİN, 2018 yılı sulama sezonunda yasal değişikliğin geçiş sürecinde Birlik Müdürü ve saymanlarının sorularını cevaplayarak, endişelerini gideren açıklamalarda bulundu. Toplantının sonunda, DSİ-Sulama Birlikleri çalışanları işbirliği ile çiftçilerin mağduriyet yaşamamalarını, kazasız belasız ve bol bereketli bir sulama sezonu geçirilmesini temenni etti.